Piłka nożna :)

 Od niedawna jestem umiarkowanym fanem tej dyscypliny, oczywiście ze względu na mojego młodocianego, zawziętego piłkarza :)  A zatem przygotowania do wydarzeń piłkarskich trwają. I tak na początek powstaje 18 piłek i murawa:

Trochę za kolorowa ta murawa, ale na zdjęciu kolory nie do końca odpowiadają rzeczywistości

Całość wymaga jeszcze mnóstwa pracy.  Mam nadzieje, że za parę dni pochwalę się całością.
Pozdrawiam :)

mamy dzień mamy :)

Ten dzień rozpoczął się laurkami i naręczem kwiatów własnoręcznie zrobionych przez młodocianą we własnoręcznie wykonanej tubie :) Był też element "słodki". Ale czy może być coś cudowniejszego niż prezent własnoręcznie wykonany (!!!) i laurka z serduszka płynąca (!!!). 


Wszystkim mamom dużo zdrowia i zadowolenia z pociech, pozdrawiam :)

Kosmetyczka :)

Dziękuję za miłe komentarze.  Znów urosłam po Waszych wpisach :)
Mam trochę resztek różnych dziwnych materiałów. Zaczęłam więc tak sobie kombinować. Na początek powstała kosmetyczka. Całkowity recykling.


Materiał jest bardzo gruby, w dotyku trochę "pluszowy" :)

Podszewka i wykończenie zamka jest z delikatnej bawełny o luźnym splocie.
Wykończenia szyte ręcznie
Pozdrawiam:)

Komplecik :)

Dziś coś z zupełnie innej beczki :) Na początku był szalik, ale nikt do niego nie pałał, więc poszedł biedak na wełnę. I wczoraj powstała czapeczka wiosenno-letnia dla młodocianej na wietrzne dni, aby włos się nie rozwiewał:I starczyło jeszcze na wełniane coś na szyję:

Pozdrawiam :)

Elementy, cz. V :)

Dziękuję Wszystkim za miłe słowa i wsparcie!  Elementy są już połączone, a palce bolą :) Ciężka i nużąca praca, ale warto było :) Pozostało mi jeszcze wykończenie. Pomysły przychodzą w trakcie szydełkowania, więc jeszcze z tydzień lub dwa mi zejdzie, choć kusi mnie zrobić coś nowego, tylko którą koncepcje wybrać?  W głowie jak zwykle chaos :)
Wymiary połączonych kwadratów to 115cm x 175cm

Początek "ramki".  Po wydzierganiu zakończenia (kilka okrążeń) mam nadzieje uzyskać co najmniej 120cm x 180cm
 Pozdrawiam :)

Elementy, cz. IV :)

I na pewno nie ostatnia :)
Mimo natłoku zajęć w ostatnim czasie, zawzięłam się na szydełko i  elementów mam dosyć (dosłownie i w przenośni : )   ) .  Niestety dopiero teraz nastąpi to, czego tygryski NIE lubią najbardziej, czyli łączenie.  Spróbuję zrobić to nieco niekonwencjonalnie, przez przerobienie słupków między elementami. Czy się uda - zobaczymy... .  Koncepcja ta jest podyktowana uwielbieniem odmiennych rozwiązań i... różnymi rozmiarami elementów wykonanymi z różnych gatunków włóczek, a słupki pozwolą mi na zabawę rozmiarami elementów :)  Boki kwadratów mają od 12cm do 13,5cm długości.
 Pozdrawiam :)

Śnieg :(

Dziś 3 maja, a za oknem śnieg... Szok i sensacja. Po co ten śnieg! Kwiaty już wyniesione na balkon i na działkę, a tu taka niespodzianka. Mam nadzieję, że nie zmarzną. Ja uwzięłam się na elementy i mozolę się nad nimi, ale dziś nie o tym. Mam na działeczce różanecznik, cudeńko istne, i tak sobie wspominam jego zeszłoroczne kwitnięcie najpiękniejsze ze wszystkich. Niestety w tym roku zima okrutnie się z nim obeszła i jest troszkę słabszy, jakby schorowany, na pewno będzie mniej kwiatów. A dziś, aby przepędzić tą złą pogodę zamieszczam zdjęcie z zeszłego roku:
Pozdrawiam  ciepło  :)